Nije se sećala svog imena. Oteli su je iz rodnoga sela u Darfuru na jugu Sudana kada imala samo sedam godina i odveli je u ropstvo. Bio je to početak njenog pakla u kojemu je iskusila zverska zlostavljanja i užasne patnje koje čovek teško može i zamisliti.
U tinejdžerskim godinama su je prodali, a kupio ju je italijanski konzul i poveo sa sobom u Italiju. Međutim, tamo nije otkrila slobodu i pravdu, nego da su nejednakost, siromaštvo i marginalizacija svuda na svetu isti. Nakon suđenja u Veneciji proglašena je slobodnom. A onda se zamonašila i život posvetila siromašnoj i napuštenoj decu, i to u decenijama obileženim užasima Prvog i Drugog svetskog rata.
Francuska književnica Veronik Olmi je dirljivim lirskim rukopisom, vešto prikazala sudbinu, unutrašnja previranja, teške borbe, snagu i veličinu duše Đuzepine Bakite, koja je uspela preživeti sve strahote crpeći nadu i ljubav iz retkih sećanja na detinjstvo pre otmice.
Bakita je jaka, dramatična i izvrsnim književnim jezikom ispripovedana istinita priča o jednoj neverovatnoj ženi. Ona je bila robinja, sluškinja i monahinja čije je ime, na kraju, upisano u diptihe svetih.