-
-
-
Sveta revnost
„Za odgovore na sva bogoslovska pitanja koja mogu da se pojave, obraćajte se vladiki Averkiju. Ja sa njim imam potpuno duhovno jedinstvo…“ (Sveti Jovan Šangajski)
-
Putokaz u carstvo nebesko (meki povez)
U prvom delu knjige opisana su putovanja i podvizi svetog Inokentija, apostola i prosvetitelja Sibira, Kamčatke, Aleutskih ostrva i Aljaske. Drugi deo knjige je glavno delo svetitelja. Ovaj katihizis napisan je na aleutskom jeziku 1833. godine, za domorodačko stanovništvo Aleutskih ostrva koja se prostiru od Kamčatke do Aljaske.
-
-
-
-
-
-
Biblioteka
Od ogromnog je značaja za istoriju vizantijske književnosti Fotijeva Biblioteka. To je najdragocenija knjiga vizantijske učene proze i ujedno primer Fotijeve velike erudicije i stilskog majstorstva. Biblioteka se može primiti kao prvoklasni izvor za istoriju starohrišćanske i ranovizantijske teološke književnosti, kao i profane pismenosti Vizantije do IX veka. (akademik Dimitrije Bogdanović)
-
Hronika (Pad Vizantijskog carstva)
Pred kraj života Sfrances se zamonašio i sastavio ovo istorijsko-memoarsko delo u kome pripoveda o događajima kojima je bio svedok tokom poslednjih pet decenija postojanja Vizantije, kao i o padu Carigrada i onome što je potom usledilo. Sfrancesova „Hronika“ poseduje pripovedačku živost romana, budući da on piše jednostavno i razumljivo, a ujedno predstavlja jedan od glavnih istorijskih izvora za pomenuti period.